کتاب صوتیمحصولاتموفقیت

پدر پولدار پدر فقیر

کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول – رابرت کیوساکی

پدر پولدار پدر بی پول اثری از رابرت تورو کیوساکی، رابرت (زاده ۸ آوریل ۱۹۴۷) سرمایه‌گذار و نویسنده کتاب ۴ راه پول سازی است. همچنین کتاب کسب ثروت به روش پدر پولدار نیز که در واقع، ادامه مباحث کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول می‌باشد، از آثار اوست. رابرت کیوساکی یک اقتصاددان پیشرو و صاحب تئوری‌های نوآورانه اقتصادی در دنیاست.

وی با نوشتن تفکرات ناب و دست اول اقتصادی در کتاب خود با نام پدر پولدار، پدر بی‌پول تمامی علاقه‌مندان به مباحث اقتصادی و مالی را مبهوت خود کرده‌است. میلیون‌ها نفر با پیروی از نظرات خلاقانه رابرت کیوساکی توانسته‌اند به موقعیت‌های مالی و اجتماعی خیره‌کننده‌ای در جهان دست یابند. از جمله ویژگی‌های بارز تفکرات و نظریات کیوساکی می‌توان به کاربردی بودن آنها و ارتباط فوق‌العاده این نظریات با زندگی واقعی افراد جامعه است.

شاخص‌های متعدد رابرت کیوساکی و کتاب‌های پر فروش وی توانسته‌است تحسین بزرگانی چون آنتی رابینز و دونالد ترامپ را برانگیزد.

ما دوران گذشته را پشت سر گذاشته ايم و به زمانه ای رسيده ايم كه علم و ثروت در يك راستا قرارگرفته اند.علم و ثروت بحث امروز است .

نويسندگان كتاب به اين نكته اشاره دارند كه تا ٣٠٠ پيش، زمين منبع ثروت بو د . زمين داران ثروتمند به حساب می آمدند، پس از آن دوران صنعتی فرارسيد و صاحبان صنايع به ثروت رسيدند .

امروز دوران دانش و اطلاعات است . كساني كه به اطلاعات تازه و روز دسترسی داشته باشند ثروتمندند.

هوشمندی مالی نيز از چهار عامل:

  • آشنايی با حسابداری
  • روش های سرمايه گذاری
  • بازاريابی
  • آگاهی از قوانين، حاصل می شود

و بالاخره پيام اصلی كتاب اين است: “برای پول كار نكنيد، بگذاريد پول برايتان كار كند.

من دو بابا داشتم، يكی دارا و ديگری ناداريكی بسيار در س خوانده و زيرك بود، مدرك دكترا داشت. باباي ديگر هرگز نتوانسته بود كلاس هشتم را هم به پايان برساند.هردو مرد سختكوش و در كار و زندگی خود پيروز بودند. درآمد هر دو نفر رضايت بخش بود، ولی يكی از آنان در زمينه هايی پيوسته مشكل داشت. بابای ديگر ازثروتمندترين مردان ايالت هاوايي شد. اندرزهاي آنان متفاوت بود . هر دو مرد به درس خواندن سخت عقيده داشتند ولی موضوع های يكسانی را توصيه نميكردند. دوگانگی در ديدگاه آنان، به ويژه هنگامی كه پای پول به ميان می آمد، آن چنان چشمگير بود كه مرا سخت كنجكاو و جستجوگر بارآورد.

نشانه هايی كه به شما و فرزندان تان كمك می كنند تا بر ثروت خود بيفزاييد، هرچند كه فضای جهانی نامطمئن و ناپايدار باشد:

درس ١- ثروتمندان برای به دست آوردن پول كار نميكنند.

درس ٢- چرا آموختن دانش مالی ضروری است؟

درس ٣- مواظب كسب وكار خود باشيد.

درس ٤- تاريخ ماليات ها و قدرت شركت های بزرگ.

درس ٥- ثروتمندان پول شان را سرمايه گذاری می كنند.

درس ٦- برای يادگيری كار كنيد نه پول درآوردن.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + چهار =

همچنین ببینید

بستن
بستن